A Besnyői Népdalkör hírei
Júliusban, a Kulcsi Vidám Emberek Közössége meghívta szereplésre a Besnyői Népdalkört, a Nemzetközi Duna-menti Idősek Világtalálkozójára Kulcsba. Summás népdalcsokrot és Bajor sörivó dalt adtunk elő Papp László gitárkíséretével.
Aug. elején, Palóc Fesztiválon szerepeltünk Bárnán .Azokkal a summás- palóc dalokkal és Bodonyi lakodalmas (hérész) összeállítással léptünk fel, amelyeket még a népdalkör alapító asszonyaitól tanultunk. Nagyra értékelték a hagyományőrző tevékenységünket, hogy a Dunántúlon is őrizzük a palóc dalkincset. Szálláshelyünk Salgótarjánban volt, másnap egy erdei úton felmentünk Salgó várába. Megérte a fáradtságot, mert páratlan kilátásban gyönyörködtünk.
Hazafelé útban megnéztük Parádon a Hintómúzeumot, Máriabesnyőn pedig a Bazilikát.
Aug.17-én Beloianniszban szerepeltünk az ünnepi rendezvényen. Műsorunkért nagy tapsot kaptunk.
Szuszán Jánosné
népdalkörvezető






